CompTIA Üyeliği

CompTIA, üyelerinin ihtiyaçlarını dinler ve bu ihtiyaçları karşılamak için sıkı çalışır. Bunu elde etmenin yollarından biri, en iyi uygulamalarını paylaşmaları ve sektöre özgü sorunların çözümü konularında işbirliğinde bulunmaları amacıyla üyelerimizi hedeflenen yüz yüze ve ağ üzerindeki sanal ortamlarda bir araya getirmektir.

CompTIA aynı zamanda BT işinizi büyütmenize yardımcı olmak için sektör uzmanları tarafından tasarlanmış bol miktarda ticari aracı, kaynağı ve eğitim içeriğini üyelerine sağlar. Bunun yanı sıra CompTIA üyelerine, siber güvenlik, yönetilen hizmetler, BT işgücü ve yeşil BT gibi önemli konularda derinlemesine sektör araştırmasının tamamına serbest erişim sunar.

CompTIA’anın üyelerine önemli değer kattığı bir diğer yol da tüm CompTIA sertifikaları ve ticari durumunu gösterir belgelerde indirimler sunmasıdır. Üstelik tüm CompTIA üyeleri, araç kiralama, nakliye, sigorta ve ofis ürünleri gibi birinci sınıf hizmetlerde değerli indirimlere hak kazanır. CompTIA üyeliği hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen burayı tıklayın.

Neden Sertifikalandırma Gerekli?

Zorlu bir ekonomide dahi bilgi teknolojisi hızla büyüyen bir alandır ve BT profesyonellerinin sahip olduğu bilgi geniş bir alanı kapsar. CompTIA sertifikaları nitelikli, bilgili çalışanların eğitilmesi ve belirlenmesine ve bu çalışanların doldurulması gereken iş pozisyonlarıyla eşleştirilmesine yardımcı olur. Bir sertifikayı hak etmek yalnızca doğru becerilere sahip olduğunuzu kanıtlamakla kalmaz, aynı zamanda BT kariyerinizde öğrenmeyi sürdürmeye olan adanmışlığınızı ve bağlılığınızı gösterir.

Çalışanın başarısına dair doğru tahmin araçları olduklarından CompTIA sertifikalarına güvenilir. CompTIA sınavları geliştirirken uluslararası odak gruplarıyla çalışır ve programları tanımlamaları, yazmaları, incelemeleri ve beta sınavlara katılmaları için tüm dünyadan konu uzmanlarını görevlendirir. CompTIA sertifikaları, aralarında eğitim, akademi ve devletin de bulunduğu kamu ve özel sektörden uzmanların ve endüstri liderlerinin bilgileriyle oluşturulmuştur.

CompTIA Yetkili İş Ortağı Programı

CompTIA Yetkili İş Ortağı Programı, güçlü satış ve pazarlama araçları, artırılmış kaynaklar ve eğitim kanallarına daha yakın bağlantılar aracılığıyla kendi alanlarında lider olarak tanınmalarını sağlayarak CompTIA iş ortaklarının piyasa üzerindeki etkilerini artırır. Program tasarlandığı amaçlar:

  • Kapsamlı piyasa fırsatları, finansal teşvikler ve avantajlar sunarak iş ortağı gelirini artırmak,

  • Sağlam kaynaklar, araçlar ve destek sağlayarak iş ortağının etkisini, hızını ve sonuçlarını yükseltmek,

  • Ortak çabalar aracılığıyla öğrenme deneyimi, öğrenci yetkinliğini ve müşteri memnuniyetini çoğaltmaktır.

Training Delivery Partners
Temel odaklandığı alan sınıf ortamı, sanal sınıf ortamı veya karma öğrenme eğitimiyle BT eğitimi vermek olan eğitim sağlayıcılar için.

 Learning Content Partners
Eğitmen ve öğrenci kitapları, e-Öğrenme ve sınava hazırlık materyalleri gibi kurs donanımı geliştiren öğrenim içeriği sağlayıcılar için.

Program hakkında daha fazla bilgi almak için şu adresle bağlantı kurun: capp@comptia.org.